Як батькам підготувати себе та дитину
до середньої школи 5 класу
Слід пам’ятати, що діти часто наповнені тривогою, яку відчувають батьки з початком навчального року. Заспокойтеся.
-
Зверніть увагу, що вашій дитині потрібен буде час, щоб адаптуватися до школи, звикнути до нового. Вже буде не один вчитель, а багато. Діти будуть не найстаршими четверокласниками, як це було в початковій школі, а будуть наймолодшими п’ятикласниками в новій школі.
-
Напередодні можете привести дитину в школу на екскурсію, чи хоча б у двір школи та показати, де вона буде навчатися.
-
Оберіть дитині зручний одяг, щоб він подобався не лише вам, а й самій дитині.
-
Відсвяткуйте закінчення канікул та початок навчального року.
-
Якщо людина робить крок вперед, то відштовхується від землі, від стабільної опори. Дитина йде в середню школу, їй все ще потрібно відштовхуватися від стабільності батьків та відчувати вашу любов до неї.
-
При розмові про школу та напередодні школи більше обіймайте дитину. Коли ви обіймаєте, вона відчуває себе в безпеці. Ваша дитина все ще потребує ваших обіймів та впевненості, що ви її любите.
-
Скажіть дитині, що вона не мусить по всіх предметах мати успіх, що вона продовжує вчитися, і ви будете її любити у будь-якому разі. Що вам важливо, що вона розвиватиме інтерес до навчання і що помилятися це нормально, бо навіть дорослі інколи помиляються. Таким чином ви знизите страх дитини щодо нового.
-
Повідомте дитину, що у неї буде тепер класний керівник і у нього буде ваш номер телефону про всяк випадок.
-
Розрахуйте час, коли приводитимете дитину в школу, щоб у вас залишалося 2-5 хв. на «попрощатися» з дитиною і залишити її в школі. Так само коли забиратимете її зі школи, то при зустрічі ще в школі, чи вже дома, так само присядьте, щоб ваші очі були на рівні дитини та обійміть її, скажіть що ви її любите.
-
Школа це світ постійного оцінювання, де частіше шукають помилки, тому більше підтримуйте потенціал вашої дитини вдома, щоб відновити баланс.
-
Дитина втрачає у якійсь мірі свободу, і стає тим, кого ведуть. Дитині важливо підтримувати свій творчий потенціал. Важливо, щоб батьки забезпечували дитині свій вільний час (допомога в організації) від уроків та гуртків.
-
Якщо ви перевели свою дитину у нашу школу з іншої, то у дітей інтровертного типу темпераменту чи у дітей, котрі є однією дитиною у сім’ї, які не звикли до спілкування з великою кількістю дітей, може бути висока тривога чи вони знайдуть друзів у новому колективі. Підтримуйте дитину, запитуйте, чи вона має з ким спілкуватися у класі.
-
Припиніть порівнювати вголос і біля дітей, свій шкільний досвід, особливо негативний, щоб діти цей досвід не присвоювали собі.
-
Батьки, перевірте чи ваша самооцінка не залежить від успіхів дитини. Якщо так, ваші очікування будуть тягарем для дітей. Вони будуть відчувати страх оцінювання та страх не виправдати очікування батьків, страх покарання, чи, що батьки перестануть їх підтримувати та любити. Із всіх страхів, які є у дітей страх не виправдати очікування зустрічається дуже часто.
-
Пам’ятайте що «успіх» чи «не успіх» дитини, це не ваш «успіх» чи «не успіх», що дитина не є продовженням вашого «я».
-
Ще донедавна ми знали про єдине стандартне оцінювання інтелекту, так зване IQ, та зараз є інші види інтелекту, такі як емоційний інтелект EQ тощо, і, можливо, у вашої дитини добре виходить налагоджувати контакт з іншими, і що вона може стати актором, письменником чи психологом. Про різні види інтелекту можна прочитати на нашому сайті.
-
Для всебічного розвитку інтелекту, ваша дитина має повноцінно відпочивати. Тобто, батьки, крім забезпечення фізіологічних потреб (їжа, одяг, тепло) мають подбати про забезпечення вільного часу від домашніх уроків, і від гуртків, коли дитина вчиться розпоряджатися власним часом на власний розсуд, а також забезпечити своїй дитині можливість спілкування з її однолітками (час проведений в школі та на гуртках не враховується). Це також важливо для емоційної стабільності дитини та психічного розвитку. Мінімально час спілкування з друзями та відпочинку від усього 1 годину на день, 7 год на тиждень.
Пам’ятатайте, ви завжди можете звернутися до шкільного психолога, якщо у вас виникли запитання. Контакти ви знайдете на сайті школи. Бажаю успіху!