Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 12 common:people_all_forms

ПОРАДИ ДЛЯ УЧНІВ

Date: 26 вересня 2022 о 10:43, Refreshed 26 вересня 2022 о 11:07

 ​​​​​​         У наш час дуже важливо бути озброєним знаннями стосовно суті та особливостей таких понять, як фейки, маніпулятивна інформація та пропаганда. Тому потрібно навчатися більш прискіпливо ставитися до отриманої інформації, перевіряти її на достовірність за допомогою різних ресурсів, вміти аналізувати, відрізняти якісні новини від фейків. У ситуації, що склалася сьогодні – це є надто актуальним, оскільки від цього залежить наше здоров’я. І не лише фізичне, а й психологічне, адже більшу частину свого соціального життя зараз ми проводимо саме в мережі Інтернет.

          

    Більшість інформації, що ми отримуємо, абсолютно нам не потрібна, тим паче жоден мозок із нею не справиться. Фейкові новини, "псевдолідери думок", різного роду реклама... Щодня ми піддаємось інформаційним маніпуляціям із тисяч джерел. Що з цим робити?

У наш час дуже важливо бути озброєним знаннями стосовно суті та особливостей таких понять, як фейки, маніпулятивна інформація та пропаганда. Тому потрібно навчатися більш прискіпливо ставитися до отриманої інформації, перевіряти її на достовірність за допомогою різних ресурсів, вміти аналізувати, відрізняти якісні новини від фейків. У ситуації, що склалася сьогодні – це є надто актуальним, оскільки від цього залежить наше здоров’я. І не лише фізичне, а й психологічне, адже більшу частину свого соціального життя зараз ми проводимо саме в мережі Інтернет.

    Більшість інформації, що ми отримуємо, абсолютно нам не потрібна, тим паче жоден мозок із нею не справиться. Фейкові новини, "псевдолідери думок", різного роду реклама... Щодня ми піддаємось інформаційним маніпуляціям із тисяч джерел. Що з цим робити?

І, оскільки, більшу частину свого соціального життя ми проводимо зараз саме в мережі Інтернет, то давайте навчимося використовувати цей час з користю для себе. Пропонуємо декілька інтернет-платформ, що точно мають не лише корисну, а й цікаву достовірну інформацію:

  • Приведіть до ладу свої соціальні мережі – відпишіться від тих людей, яких ви не знаєте. Це не лише відфільтрує вашу стрічку новин, але й сприятиме вашій безпеці.

  • Перегляньте налаштування в соціальних мережах, вказавши, які напрямки контенту бажаєте спостерігати в своїй стрічці новин.

  • Відключіть рекламу, якщо це можливо. Або реагуйте на неї, вказуючи, що вона вам не доречна.

  • Перевіряйте, хто є поширювачем новини, яка вас зацікавила. Намагайтеся знайти першоджерело. Адже чи є новина правдивою – залежить саме від того, на яких сторінках або якою особою вона висвітлена, чи є це офіційні сторінки та особи.

  • Спробуйте знайти будь-яке підтвердження новині з урахуванням числових даних  (часу, дати, статистик, номерів законів тощо) та особо-територіальних даних (прізвищ, імен, місцевості тощо).

  • Якщо новина вас зацікавила або стривожила, але детальної інформації знайти не можете, то поділіться своїми переживаннями з близькими, або з тими, хто на вашу думку може бути компетентний у даному питанні та намагайтеся разом з ними розібратися у правдивості факту.

І, оскільки, більшу частину свого соціального життя ми проводимо зараз саме в мережі Інтернет, то давайте навчимося використовувати цей час з користю для себе. Пропонуємо декілька інтернет-платформ, що точно мають не лише корисну, а й цікаву достовірну інформацію:

EdEra:
ed-era.com - студія онлайн-освіти, що допоможе підготуватися до ЗНО, має велику кількість курсів як для учнів, так і для вчителів.

iLearn:
ilearn.org.ua - безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО.

Prometheus:
prometheus.org.ua - платформа масових безкоштовних онлайн-курсів провідних викладачів, університетів та організацій світу.

ВУМ:
vumonline.ua - освітня ініціатива, що поширює ідеї і сприяє розвитку громадянської освіти в Україні та пропонує більше 30 сучасних тем для навчання та саморозвитку.

На Урок:
naurok.com.ua - онлайн-школа, де кожен може здобути знання, пройти різноманітні тести та підготуватися до екзаменів чи олімпіад.

Learning apps:
learningapps.org - платформа з інтерактивними завданнями різних рівнів: кросворди, пазли, вікторини.

Edex:
edx.org - онлайн-курси університетського рівня з широкого кола дисциплін для студентів всього світу, частина курсів – безкоштовні.

Google Digital Workshop:
learndigital.withgoogle.com - офіційні курси Google, що допоможуть розвинути ваші soft skills.

Alison:
alison.com - безкоштовна освітня онлайн-платформа з курсами для саморозвитку.

Comments:
Only authorized users can leave comments.