Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 24 січня 2023 о 22:36, Оновлено 19 жовтня 2023 о 22:16
Автор: Лютко Т. Т.

Аналіз роботи навчального закладу за минулий навчальний рік

      Протягом 2021-2022 н.р. робота гімназії була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції «Нової української школи», національної доктрини розвитку освіти, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, керівних документів Міністерства освіти і науки України, програми розвитку системи освіти Володимиреччини. Програми інноваційного розвитку освіти району в галузі освіти, Перспективного плану роботи закладу, інших чинних законодавчих та нормативних документів. Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту.

Протягом 2021-2022 н.р. у центрі уваги педагогічного колективу стояло питання удосконалення навчально-виховного процесу на основі нових педагогічних технологій та інновацій. Його вирішення було невіддільне від удосконалення стилю управління, розвитку ініціативи, творчості вчителів, учнів.

Педагогічний колектив гімназії працював над втіленням в життя основних положень Закону України про освіту, Закону про загальну середню освіту, Концепції «Нової української школи», Концепції національного виховання. ДНЗ навчально-виховного комплексу працював за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Протягом поточного навчального року педколектив гімназії продовжив роботу над реалізацією науково-методичної проблемної теми «Компетентнісний підхід в навчально-виховному процесі». Теоретичні питання, пов’язані з компетентнісним навчанням, були розглянуті на засіданні педагогічної ради школи. Метою реалізації даної проблемної теми є розвиток творчого потенціалу учнів згідно з індивідуальною освітньою траєкторією. Досягнення визначеної мети має забезпечити кінцевий результат – створення освітнього середовища, в якому учасники навчально-виховного процесу мають змогу реалізувати себе як суб’єкти свого життя, діяльності та спілкування.

Впродовж 2021-2022 навчального року навчально-виховний процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення таких завдань:

  1. Здійснення інтегрованого підходу до формування у дітей 5-ти річного віку готовності до систематичного навчання і шкільного життя з урахуванням їх індивідуальних особливостей.
  2. Спрямування роботи педагогічного колективу на створення умов для реалізації трудового виховання дітей в ДНЗ.
  3. Формування пізнавальної компетентності дошкільнят в інтегрованій діяльності.

Вчителі впродовж навчального року опрацьовували теоретичні питання щодо впровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес. У гімназії були створені умови для реалізації творчого потенціалу кожного члена колективу, впровадження в життя ідеї співробітництва, нового змісту, практичної спрямованості набула методична робота. Ефективно працювали методоб’єднання учителів природничо-математичного циклу (керівник Муравинець М.А), гуманітарного циклу (керівник Деркач М.В.), учителів початкових класів (керівник Деркач М.П.). Тижні педагогічної творчості вчителів сприяли розвитку ініціативи. Серії уроків-показів із використанням різних форм та методів сучасних освітніх технологій, творчі звіти учителів, що атестуються, «круглі столи», практикуми – все це сприяло підвищенню фахової майстерності вчителів.

 На контролі адміністрації  стояли питання вивчення стану організації навчально-виховного процесу з української мови та літеритури, музичне мистецтво, образотворче мистецтво та мистецтво, географія,  підвищення творчого потенціалу вчителя.

Мережа класів та контингент учнів

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.

На 01.09.2022 р. сформовано 18 класів, у яких навчається 381 учнь та дві групи  дошкільнят, у яких 38 дітей.

З них

  • 1-4 класи –    8, у них -  175 учнів;
  • 5-8 класи –    8, у них - 206 учнів.
  • 9 класи – 2, у них - 32

Середня наповнюваність учнів у класах по гімназії –  21 учень.             

Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів, вчителями  було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу було:

  • складено список дітей  майбутніх першокласників на  2022/2023 навчальний рік;
  • складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування школи;
  • складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма № 77-РВК;
  • перевірено списки дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку, які повинні навчатися у закладах освіти для дітей, що потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації;

Стан працевлаштування випускників

На виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про освіту» в частині здобуття молоддю повної загальної середньої освіти та працевлаштування випускників 9-х класів, з метою контролю за охопленням повною загальною середньою освітою дітей і підлітків шкільного віку в закладі була запланована спільна робота з учнями, батьками та з навчальними закладами Володимирецької селищної ради:

  • гімназія забезпечена законодавчими та нормативними документами, які передбачають обов’язкову повну загальну середню освіту;
  • під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час проводилася профорієнтаційна робота з учнями;
  • удосконалено співпрацю з центром зайнятості населення (створено банк даних випускників 9 класів за минулий навчальний рік;
  • працювали з випускниками з метою залучення до навчання у вищих навчальних закладах І-ІІІ рівнів акредитації та подальшим працевлаштуванням;
  • згідно з графіком проведення профорієнтаційних заходів з учнями 8-9 класів у 2021-2022 навчальному році з жовтня по травень взяли участь у профорієнтаційних заняттях щодо підвищення престижу професій, необхідних на ринку праці;
  • взяли участь у зустрічах з викладачами Володимирецького ВПУ №29, учителями Володимирецького ліцею «Колегіум». Все це зроблено задля того, щоб учні свідомо вибрали майбутню професію, побудували професійну кар’єру, вибрали форми та напрями професійного навчання;
  • на класних годинах учителі вчили дітей вірно обирати та здобувати професію, вміло знаходити роботу за професією, розкривали певні правила та прийоми пошуку роботи, допомагали уникати помилок, оволодівати навичками правильно:
    • використовувати джерела, що містять інформацію про навчальні заклади та наявність вакансій;
    • складати резюме і листи до роботодавців, об’яви про пошук роботи;
    • оформляти анкети та інші документи для вступу до вищих навчальних закладів та прийому на роботу;
  • практичним психологом Хомич Л.К. здійснено психодіагностичне обстеження дітей щодо вибору професій за необхідністю та проведено заняття з елементами тренінгу «Твій вибір».

У гімназії робота була спрямована на всебічне охоплення випускників повною загальною середньою освітою, здійснювався контроль за навчанням, в наявності документи, що підтверджують подальше навчання та працевлаштування випускників

Показники набору учнів до навчального закладу, працевлаштування випускників

Навчальний рік

Кількість учнів

2017 – 2018

34

2018 – 2019

45

2019 – 2020

40

2020 – 2021

33

2021 – 2022

44

2022-2023

37

Працевлаштування  випускників 9-х класів

Назва навчального закладу

Кількість випускників/ 44

Володимирецьке ВПУ №29

11

Володимирецький ліцей «Колегіум»

5

Хиноцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»

8

Красносільський ЗЗОО І-ІІІ ступенів

10

Кузнецовський ліцей №4

1

Степангородський ЗЗОО І-ІІІ ступенів

2

ДПТНЗ «Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну»

1

Рівненське ВПУ №1

2

Сарненське ВПУ №22

1

Робота з кадрами

Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

У 2021/2022  навчальному році у гімназії працювало 39 педагогічних працівників, у тому числі 1 директор, 1 заступник з навчально-виховної роботи, 1 заступник з виховної роботи, 1 педагог-організатор, 1 практичний психолог, 1 соціальний педагог, 1 асистентів учителя,  2 учителя індивідуального навчання, 2 учителя, що перебувають у соціальній відпустці.

Якісний склад вчителів-предметників має наступний розподіл за кваліфікаційними категоріями:

1

Вища категорія

6

2

І категорія

17

3

ІІ категорія

10

4

Спеціаліст

5

5

«Учитель-методист»

-

6

«Старший учитель»

-

Предмет викладання

Кількість вчителів

Вища категорія

І

категорія

ІІ

категорія

спеціаліст

З них мають звання

Прим.

Початкові класи

9

1

8

-

Українська мова

та література

4

1

3

-

Зарубіжна література

2

1

1

-

-

Іноземі  мови

3

2

1

Історія

1

-

1

-

Математика

3

1

1

      1

Інформатика

2

-

-

2

-

Географія

1

-

1

-

-

Фізика

2

1

-

-

-

Біологія

1

1

-

Хімія

1

1

-

-

Трудове навчання

2

1

-

1

-

Музичне

мистецтво

1

-

-

-

1

-

Образотворче мистецтво

1

1

-

 

Основи здоров’я

1

1

-

Фізична культура

1

-

-

1

-

Етика

1

Практичний психолог

1

1

Соціальний педагог

1

1

Педагог-організатор

1

1

Вихователі

2

1

1

Учителі індивідуального навчання

2

1

1

Учитель асистент

1

1

У гімназії упродовж 2021-2022 навчального року працювало:

  • вчителів, що отримують пенсію  по інвалідності – 2 особи;
  • педагогічних працівників, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством –5осіб (Чугай В.М., Хомич Т.В., Кубай Н.В., Хомич І.Г.).

Таким чином, в гімназії проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід посилити роботу з питань:

- 100%-го забезпечення гімназії педагогічними кадрами відповідно до фаху;

- працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;

- знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.

Навчально-виховний процес у гімназії на 2021-2022 н.р. здійснює 39 педагогів.

З них

чоловіків –                   3;

жінок –                        36;

мають вищу освіту –  37.

Педагогічний стаж

до       3-х років –              1;

від      3 до 10-ти років –   7;

від      10 до 20-ти років – 6;

від      20 до 30-ти років –  15;

понад 30 років -        7     .

З них мають кваліфікаційні категорії

вищу –          5;

першу –        19;

другу –         10;

спеціаліст – 5.

Умови праці в гімназії задовільні. Відсутній спортивний та актовий зали. Майстерня і їдальня розміщені у пристосованих приміщеннях. Навчання проводиться в дві зміни.

Впровадження ІКТ

Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти»,  Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», пріоритетними напрямками діяльності школи у 2021/2022 навчальному році щодо впровадження ІКТ були:

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;
  • використання освітніх платформ «Googl classroom», «Goole meet», «Всеосвіта», «На урок», месенджерів "Viber», «Telegram» під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції;
  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
  • оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології   в управлінській діяльності.

Головна мета гімназії в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій- надання нового підходу до інформатизації системи освіти,  що передбачає виконання наступних складових:

  • створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними                                       і комунікаційними  технологіями;
  • підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
  • інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
  • створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній  процес (особливо під час карантинних обмежень);
  • підвищення ефективності управління  закладом загальної  освіти.

Упродовж 2021-2022 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації  та комп’ютеризації гімназії:

  • продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту закладу;
  • використовувалися в освітньому процесі програмно-педагогічні електронні засоби   з історії, географії, математики, фізики, природознавства;
  • вводиться в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;
  • приведено матеріальну базу та навчально-методичне забезпечення кабінетів інформатики  у відповідність до нормативів, вимог та державних стандартів;

Таким чином, в гімназії проводилась системна робота з впровадження ІКТ. Але серед значних недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками.

Тому у 2022-2023 навчальному році слід продовжити:

  • навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;
  • забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі;
  • забезпечення ефективної роботи учасників освітнього процесу у електронних ресурсах «ІСОУ», «ДІСО» та «КУРС. ШКОЛА».

Реалізація освітньої програми та  навчального плану

 за 2021-2022 навчальний рік

У 2021-2022 навчальному році освітній процес закладу освіти був організований відповідно до затверджених в установленому порядку освітньої програми, навчального плану і річного плану роботи гімназії.

Відповідно до річного плану адміністрацією гімназії було здійснено аналіз виконання робочих навчальних планів і програм з навчальних предметів, під час яких враховувались  особливості закінчення 2021-2022 навчального року та результати різних видів контролю (фронтального, класно-узагальнюючого, тематичного),  а також характеру контролю (попереднього, поточного,перспективного).

Навчальний план закладу на 2021-2022 навчальний рік було складено на підставі рекомендацій листа Міністерства освіти і науки України «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2021-2022 навчальний рік»:

 Навчальний план гімназії на 2021-2022 навчальний рік складено:

  • для 1-4-х класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки за Концепцією Нової української школи  від 21.03.2018 №268;
  • для 5-9-х класів – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 20.04.2018 № 405.

  Навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на  вивчення предметів,   на предмети та курси за вибором, спецкурси, факультативи.

Предмети інваріантної та варіативної складової навчального плану викладалися за державними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання   в  закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році.

Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів, оформлені підсумкові звіти.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-9-х класах у межах часу, відведеного навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає, а саме:

  • у 1-9-х класах навчальні програми з усіх предметів виконано в повному обсязі, відхилень від навчальних програм не виявлено, хоча значна частина навчального матеріалу викладалась дистанційно (з використанням освітніх онлайн-платформ);
  • обов’язкова кількість тематичних оцінювань з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, різнорівневим тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів;
  • кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших робіт (дослідів), передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;
  • варіативна складова навчального плану закладу освіти на 201-2022 навчальний рік  в 1-9-х класах виконана.

Інваріантна і варіативна складові навчального плану використані повністю. Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо :

  • проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;
  • оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені всі навчальні предмети і всі вчителі. Директор та заступники директора проводили педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями   й рекомендаціями. Всього адміністрацією школи було відвідано 86 уроків. Фронтально було перевірено стан викладання та рівень навчальних досягнень з інформатики,основи здоров`я, фізичної культури, трудового навчання. Результати перевірок узагальнено в наказах з основної діяльності по школі.

Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової  навчального плану з урахуванням мотивації учнів щодо вивчення окремих предметів.

                           

Забезпеченість підручниками та навчальними програмами

У 2021/2022 навчальному році шкільний компонент бів цілком забезпечений навчальними програмами та навчальними підручниками, рекомендованими до використання в навчально-виховному процесі Міністерством освіти і науки України: 1-4 класи – 97 %, 5-9 класи – 88 %.

Бібліотечний фонд гімназії становив:

  • на традиційних і нетрадиційних носіях -  19893 примірника (без підручників);
  • фонд підручників – 7937 примірника;

Для 1-4 класів – 2621 примірник;

Для 5-9 класів – 5316 примірників;

Таким чином, учні гімназії у 2021/2022 навчальному році були повністю забезпечені підручниками,  учні 1-х класів отримали нові підручники. У наступному році слід продовжити системну роботу по 100%-му забезпеченню учнів підручниками (з урахуванням збільшення контингенту учнів).

У березні-квітні 2022 року гімназія взяла участь у конкурсному виборі підручників для учнів  5-х класів, який проводився Міністерством освіти і науки України разом з Інститутом модернізації змісту освіти.

Результати навчальних досягнень учнів

Упродовж навчального року вдосконалювалася система оцінювання навчальних досягнень учнів, як засобу гуманізації освіти. З урахуванням особливостей викладання навчальних предметів було визначено доцільність поточного оцінювання у 1-4-х класах. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4-х класів здійснювалось вербально, учнів 5-9-их  класах –за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень учнів. Навчальні досягнення учнів при вивченні курсів за вибором оцінювались за 12-бальною шкалою оцінювання. При вивченні факультативних курсів – не оцінювались.

У 2021-2022 навчальному році традиційно освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Систематично здійснювався моніторинг навчальних досягнень учнів школи з метою запровадження профільного навчання та додаткових годин на вивчення окремих предметів.

За підсумками 2021/2022 навчального року  із 372 учнів 1-9-х класів:

  • 190 учнів 1-4-х класів оцінені вербально;
  • 182  учні 5-9-х класів атестовані з усіх предметів за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних предметів;
  • 372 учні переведено до наступних класів;
  • учні 3-9-х класів нагороджені Похвальним листом.

Індивідуальне навчання

На виконання статті 13 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 року за № 184/28314, № 624 від 06.06.2016 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 року за № 905/29035 та № 635 від 24.04.2017 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2021року за №№ 645/30513 наказу Міністерства освіти і науки від 10.07.2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8», та згідно Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (розділ 4 п.3) «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою», затвердженого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за №852/33823 з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти, з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров'я дітей  було забезпечено  здобуття загальної  середньої освіти за індивідуальною формою (педагогічний патронаж).

Навчання за індивідуальною формою учня 3-го класу  Мазепи Владислава здійснювалось з розрахунку 10 годин на тиждень, викладання навчальних предметів здійснювалось педагогічними працівниками із відповідною фаховою освітою.

Корекція розвитку проводилася в кількості 2 години на тиждень за планом корекційної роботи: корекція розвитку (практичний психолог Хомич Л.К. та вчитель Лютко Л.І.).

Розклад занять був затверджений директором гімназії за погодженням з батьками учня. Навчальні заняття  за індивідуальною формою у 2021-2022 навчальному  році проводились згідно графіку роботи вчителів, затвердженого директором гімназії. Облік занять здійснювався в окремому журналі встановленого зразку.

Навчання за індивідуальною формою учня 3-го класу   Хомич Олександра, здійснювалось з розрахунку 10 годин на тиждень. Викладання навчальних предметів здійснювалось педагогічними працівниками із відповідною фаховою освітою.

Корекція розвитку проводилася в кількості 2 години на тиждень за планом корекційної роботи: корекція розвитку (практичний психолог Хомич Л.К. та вчитель Хомич О.Л.).

Розклад занять був затверджений директором гімназії за погодженням з батьками учня. Навчальні заняття  за індивідуальною формою у 2021-2022 навчальному  році проводились згідно графіку роботи вчителів, затвердженого директором гімназії. Облік занять здійснювався в окремому журналі встановленого зразку.

Навчання за індивідуальною формою учня 4-го класу   Боровика Максима, здійснювалось з розрахунку 10 годин на тиждень. Викладання навчальних предметів здійснювалось педагогічними працівниками із відповідною фаховою освітою.

Корекція розвитку проводилася в кількості 2 години на тиждень за планом корекційної роботи: корекція розвитку (практичний психолог Хомич Л.К. та вчитель Лютко Л.І.).

Розклад занять був затверджений директором гімназії за погодженням з батьками учня. Навчальні заняття  за індивідуальною формою у 2021-2022 навчальному  році проводились згідно графіку роботи вчителів, затвердженого директором гімназії.

Облік занять здійснювався в окремому журналі встановленого зразку.

Навчання за індивідуальною формою учня 6-го класу   Чмуневича Олексія, здійснювалось з розрахунку 14 годин на тиждень. Викладання навчальних предметів здійснювалось педагогічними працівниками із відповідною фаховою освітою.

Корекція розвитку проводилася в кількості 2 години на тиждень за планом корекційної роботи: корекція розвитку (практичний психолог Хомич Л.К.) та лікувальна фізкультура (вчитель фізичної культури Кравчук В.В.).

Розклад занять був затверджений директором гімназії за погодженням з батьками учня. Навчальні заняття  за індивідуальною формою у 2021-2022 навчальному  році проводились згідно графіку роботи вчителів, затвердженого директором гімназії.

Облік занять здійснювався в окремому журналі встановленого зразку.

Контроль за організацією  індивідуального навчання учнів забезпечується заступником директора з навчально-виховної роботи Лютко Т.Т. поточно та щомісячно (перевірка календарних планів вчителів, облік проведення занять та якість їх оформлення, перевірка журналу з індивідуального навчання).

 Питання організації індивідуальної форми навчання з учнями за станом здоров’я розглядались на нарадах при директорові.

Інклюзивне навчання

        Відповідно до заяв батьків та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання їх соціалізацію та інтеграцію в суспільстві у 2021-2022 навчальному році було утворено клас з інклюзивним навчанням:

4-А клас – 22 учнів в т.ч. учень із затримкою психічного розвитку – Дяков Максим

Класний керівник -  Гусар Тетяна Федорівна

Учитель асистент – Чугай Н.І..

Для організаційно-методичного забезпечення інклюзивного навчання були розроблені «Заходи по організації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами», видані накази по гімназії: наказ «Про організацію інклюзивного навчання у 2021-2022 навчальному році».

Для кожного учня з особливими освітніми потребами наказом було затверджено склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, до якої на постійній основі були залучені вчителі-предметники, які викладають у даному інклюзивному класі, та інші залучені фахівці. Команда супроводу в складі постійних учасників та залучених фахівців в активній співпраці з батьками учнів з особливими освітніми потребами розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини та систематично проводили моніторинг її виконання з  метою коригування та визначення динаміки розвитку дитини.

Розклад навчальних та корекційно-розвиткових занять для учнів з особливими освітніми потребами був затверджений директором Воронківської гімназії та батьками учнів.

Облік навчальних занять здійснювався в окремих журналах державного зразка. Корекційно-розвиткові заняття проводилися працівниками Воронківської гімназії згідно навчального плану, облік занять здійснювався в окремих журналах.

Контроль за організацією інклюзивного навчання у 4-А класі та роботою вчителя-асистента здійснювався поточно та щомісячно (проведення навчальних занять за  розкладом, облік проведення занять та якість їх оформлення, перевірка журналів інклюзивного навчання, документації асистентів вчителів) заступником директора з навчально-виховної роботи Лютко Т.Т..

   Контроль індивідуальних навчальних програм з предметів із відповідною їх модифікацією, перевірка та затвердження календарного планування, організація методичної роботи, щодо розвитку компетентностей педагогів інклюзивних класів, методичний супровід навчання учнів з ООП, аналіз результативності навчального процесу та рівень навчальних досягнень учнів здійснювався заступником директора з навчально-виховної роботи.

   Навчання учнів здійснювалось з урахуванням особливостей освітніх потреб учнів на основі використання особистісно-орієнтованого підходу. Оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами здійснювалось згідно критеріїв оцінювання.

      Упродовж 2021-2022 навчального року постійно проводилася інформаційно-просвітницька робота та заходи щодо організації взаємодії та взаємопорозуміння між учасниками освітнього процесу, формування толерантного ставлення до учнів з ООП.

   Учні з особливими освітніми потребами упродовж 2021/2022 навчального року залучалися  до  різноманітних класних та шкільних заходів.

Зайнятість учнів у позакласній діяльності

Цікаво і змістовно проводилася позакласна та позашкільна робота з школярами. Зусилля класних керівників були спрямовані на реалізацію Програми національного виховання учнівської молоді Володимиреччини, Рівненщини, розвиток свідомої дисципліни учнів, попередження правопорушень, стимулювання розвитку і самореалізації школярів, забезпечення емоційного і фізичного благополуччя учнів. Особливо слід відмітити роботу класних керівників Макарчук В.Й., Чугай А.І, Стібиш В.П., М`ялик У.А., Гусар С.О. та вчителів початкових класів Деркач М.П., Кравчук О.І., Тарасюк В.Д., Кубай С.А..

Значно зміцнилася матеріально-технічна база гімназії. Було здійснено косметичний ремонт всіх кабінетів, лабораторії фізичного кабінету та коридору, придбано та виготовлено власними руками обладнання для учнів 1 –4-х класів, що вчаться за програмою НУШ, придбано за спонсорські кошти один принтер, за державні кошти – обладнання для початкових класів. 

Методична робота

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив гімназії працював над реалізацією науково-методичної проблемної  теми «Впровадження ІКТ в навчально-виховний процес».

На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України заклад освіти створював оптимальні умови для забезпечення конституційного права кожного громадянина на доступну, безоплатну і якісну освіту, отримання молоддю повної загальної середньої освіти. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, який відповідає сучасним нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність загальноосвітніх закладів.

Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:

  • створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
  • оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті   та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.

Робота над єдиною методичною темою підняла на більш високий рівень теоретичну підготовку кожного вчителя, надала чіткості, цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів, активізувала форми методичної роботи.

У 2021/2022 навчальному році основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками школи були: педагогічна рада, методична рада, методичні об’єднання вчителів-предметників, методичне об’єднання класних керівників, інструктивно-методичні наради, науково-практичні, творчі групи, методичні студії, методичні івенти, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта.

Пріоритетні напрямки діяльності школи реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання школярів. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників школи, організації роботи з обдарованими та здібними учнями, здійснення моніторингу якості освіти у закладі.

Упродовж року у гімназії працювали такі методичні об’єднання:

  1. Учителів предметів гуманітарно-естетичного циклу (керівник Кубай Г.В.);
  2. Учителів пердметів математичного циклу (керівник Деркач В.І.);
  3. Учителів предметів природничо циклу (керівник Муравинець М.А.);

4.  Учителів початкових класів (керівник Кубай С.А.);

5.  Класних керівників (керівник Тутевич Т.Ю.).

Методична робота у 2021-2022 н. р. була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення фахового рівня вчителів гімназії, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних, загальних та міжпредметних компетентностей на основі  особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

У цьому навчальному році педколектив гімназії продовжив роботу над реалізацією науково-методичної проблемної теми «Компетентнісний підхід в навчально-виховному процесі».

Головними завданнями методичної роботи є:

  • ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти;
  • апробація навчальних підручників, посібників та програм;
  • засвоєння на практиці інноваційних педагогічних технологій, нових форм організації навчально-виховного процесу;
  • створення умов для зародження, оцінювання та використання кращого педагогічного досвіду.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад  методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи,  розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2021-2022 н. р.

Пріоритетними напрямками в роботі методичної ради було визначено:

  • розробка діагностичних анкет та показників, що характеризують творчий потенціал особистості вчителя;
  • впровадження моніторингу якості творчих компетентностей педагогів;
  • впровадження компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі.

Для реалізації даних напрямків протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

  •  моніторинг знань учнів з основ наук;
  • про хід атестації педпрацівників.

Протягом 2021-2022 н. р. було організовано роботу  методичних об’єднань вчителів - предметників та класних керівників, затверджено методичні проблеми, над якими працювали ШМО, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність було сплановано на основі річного та перспективного планів роботи школи. На запланованих методичних об’єднаннях обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНу, серпневі студії, рекомендацій щодо вивчення навчальних предметів у 2021-2022 н. р., зміни в програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів), так і науково-методичні питання. Впродовж навчального року усіма шкільними МО було проведено предметні тижні, матеріали яких оформлено у звіти та як виставковий матеріал.

  Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, Концепцією НУШ, Державними стандартами вивчення окремих предметів, кращим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність об’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення кращого педагогічного досвіду, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя-предметника тощо. Творчо працювали  учителі початкових класів (керівник Кубай С.А.).

У 2021-2022 н. р. було організовано курси підвищення кваліфікації для усіх учителів гімназії на базі РОІППО.  Атестація педагогів  також здійснювалася у даному навчальному році згідно з перспективним планом. У звітному році було атестовано таких педагогів: Тутевич Т.Ю., Наконечна Л.М., Муравинець М.А., Хомич Л.К., Тарасюк В.Д., Деркач С.В..

У ході атестації було вивчено систему роботи кожного учителя шляхом відвідування уроків, позакласних заходів, співбесід, анкетування учнів, батьків та колег.

 Річний внутрішкільний контроль свідчить про те, що особливу увагу педагогічний колектив школи звертає на підвищення результативності уроку, забезпечення усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, вироблення на уроках практичних і пізнавальних умінь, здійснення самостійних робіт та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. 

В наступному 2022/2023 навчальному році слід:

  1. Освітній процес спрямувати на підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів шляхом посилення індивідуалізації та диференціації освітньої діяльності, свідомого вмотивованого ставлення до навчання кожного учня, роботу з обдарованими дітьми ( в тому числі дистанційно);
  2. Працювати в напрямку забезпечення наступності між початковою, основною та старшою школою, враховуючи психологічні особливості та рівень пізнавальної діяльності учнів різних вікових груп, враховуючи вимоги Державних стандартів початкової і базової та повної загальної середньої освіти;
  3. Створити належні умови для поступової адаптації учнів 1-4-х класів до навчання у початковій школі та учнів 5-х класів до навчання у старшій школі;
  4. Вдосконалювати організаційно-методичну роботу з підготовки та участі  випускників 2022 року в ДПА спрямувавши її на високий результат;
  5. Працювати в напрямку підвищення рівня професійної майстерності та мобільності педагогічних працівників в умовах неперервної освіти;
  6. Продовжити вивчення та узагальнення ефективного досвіду роботи вчителів, організувати роботу педагогів в рамках методичних студій;
  7. Сприяти втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, оволодівати інструментами дистанційного навчання;
  8. Шкільному методкабінету продовжити створення банку освітніх технологій, прогресивного педагогічного досвіду.
  9. Продовжити роботу з моніторингу якості освіти, що сприяє результативності роботи педколективу.

Заходи щодо попередження та профілактики злочинів в учнівському середовищі

Одним з найважливіших напрямків виховної роботи з дітьми є превентивне виховання та профілактична робота з подолання й попередження злочинності серед неповнолітніх. З метою чіткої організації та підвищення ефективної діяльності педагогічного колективу, запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам та учням було сплановано та проведено різні тематичні заходи.

У вересні-жовтні складено соціальний паспорт навчально-виховного комплексу, проведено моніторинг зайнятості учнів у позаурочний час (майже 24% школярів охоплені роботою в гуртках), проведено анкетування учнів щодо їх схильності  до шкідливих звичок; соціально-психологічною службою проводиться індивідуальна та групова, робота з дітьми девіантної поведінки, вивчаються емоційні стани першокласників під час уроку, міжособистісні відносини у класних колективах, особливо в адаптаційних класах.

У гімназії створена та працює Рада з профілактики правопорушень  за участю адміністрації, педагогічного колективу, соціального педагога, практичного психолога та голови учнівського самоврядування (за потребою).

На засіданнях Ради профілактики розглядалися питання про особливості виховання дітей, які схильні до негативних проявів; про попередження шкідливих звичок та відхилення у їх поведінці; тримається на контролі питання відвідування гімназії учнями. Створено банк даних дітей з особливими психолого-педагогічними потребами, оформлено методичну папку «Нормативно-правова база. Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів серед дітей та учнівської молоді з питань попередження правопорушень та шкідливих звичок» та тематичну папку «Правовиховна та правоосвітницька робота».

Було розроблено й реалізовано план роботи Ради профілактики на 2021 - 2022 н.р. та проведено 4 засідання, де  розглядаються питання: ведення обліку відвідування учнями гімназії, взяття на облік учнів девіантної поведінки, неблагополучних сімей, проблеми працевлаштування випускників, організація батьківських зборів, проблеми правильного використання учнями вільного часу тощо.

Протягом року на внутрішкільному обліку учнів, схильних до правопорушень перебувало – 6 учнів, дітей схильних до бродяжництва, пияцтва, вживання наркотичних речовин – не виявлено. На обліку у відділенні кримінальної міліції у справах дітей у 2021-2022 н.р. році ніхто не перебував. У банку даних навчально-виховного комплексу налічується 4 неблагополучні сім’ї (які перебувають під постійним патронажем фахівця із соціальної роботи  РЦСССДМ Чугай Н.І.), у яких виховується 6 дітей. Окрім того, що сім’ї, які опинились у складних життєвих ситуаціях перебувають під патронажем фахівця із соціальної роботи, діти з цих сімей перебувають під постійним контролем та посиленою увагою педагогічного колективу гімназії, починаючи з пігдотовки до школи (незважаючи на те, як вплинули на дитину сімейні негаразди). Вихователі, вчителі початкових класів, класні керівники організовують навчально-виховний процес, щоб з першого дня перебування у навчально-виховному комплексі ці діти не були ізольованими в класному колективі, постійно відчували з його боку увагу і піклування. Цьому сприяє й залучення таких учнів до активної участі в громадській діяльності, роботі гуртків та волонтерській діяльності.

Вагоме місце у правовиховній роботі займає робота практичного психолога та соціального педагога. Протягом навчального року соціальним педагогом Бєльковою О.І. проводилися профілактичні заняття з дітьми, які мали відхилення в поведінці. Здійснювалися індивідуальні заняття з дітьми, які потребували особливої педагогічної уваги. Методи роботи з такими дітьми добиралися відповідно до специфіки сімейного виховання. Також, Бєлькова О.І. використовує у своїй роботі метафоричні карти, засоби арт-терапії:

  • буклети «Довіра між вчителем та учнем», «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі», «Ні, торгівлі людьми», брошура «Бути щасливим» 3-4 клас;
  • Заняття з елементами тренінгу «Кібербулінг» для учнів 7-9 класів;
  • Година спілкування «Доброта – це ти і я» 3-4 клас;
  • виховна година «Безпечна поведінка підлітків в мережі Інтернет» 8-й клас.
  • Тест-опитувальник батьків (А.Варга, В. Сторін) «Виховання дітей», «Як ви розумієте свою дитину»;
  • Бесіда «Жертви мовчання» з учнями 9-х класів;
  • Спілкування з елементами тренінгу «Я та мій клас» з учнями 1-2 класів;
  • Заняття з елементами тренінгу «Протидія торгівлі людьми» 7-мі класи.

Діагностичну і корекційну роботу з учнями веде практичний психолог Хомич Л.К., яка формує психологічну культуру в здобувачів освіти та особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, забезпечує умови для особистого розвитку учнів, збереження їхнього повноцінного психологічного здоров’я.

Практичним психологом Хомич Л.К. проведено систематичну роботу з дітьми групи «ризику», соціально незахищених категорій відповідно до плану роботи, розроблено план індивідуальної роботи з учнями, які потребують особливої уваги, велось діагностування класних колективів,  анкетування, індивідуальні консультації та бесіди. А також, практичним психологом було організовано та проведено:

  • Заняття з елементами тренінгу « Мода, краса і здоров’я кожного школяра» 5-ті класи.
  • Бесіда «Життя – найдорожчий скарб» 6-ті класи
  • Заняття з елементами тренінгу «Поділися добрим настроєм» 7-мі класи.
  • Заняття для старшокласників «Шлях, який обираєш ти…» 9-ті класи.
  • діагностику «Тип темпераменту», «Самооцінка», «Соціометричний статус» тощо;
  • працює пошта для психолога «Скринька довіри»;
  • анкетування учнів 8-9-х класів «Наркотична залежність як проблема соціальної педагогіки»;
  • заняття з елементами тренінгу  «Наркоотрута» лекція для учнів 8-9-х класів; «Алкоголь і молодь: традиція чи загроза?» круглий стіл для учнів 8-9-х класів;  «Ми переможемо Булінг!» для учнів 5-х класів; «Життя без насильства» для учнів 7-х класів;
  • заняття з елементами тренінгу для вчителів «Чути себе. Як боротись із професійним вигоранням».
  • Заняття з елементами тренінгу «Проблема вибору» 9 клас;
  • Флешмоб «Ми проти насильства, ми за любов і доброту» 8 клас;
  • Інформаційний дайджест «Я проти насильства» 7-9 класи.

Практичний психолог сприяє поширенню серед сімей знань та інформації про соціальні та сімейні стосунки, ранньому виявленню потенційно конфліктних ситуацій та вирішенню міжособистісних та внутрішньо сімейних конфліктів, надає рекомендації та консультації батькам щодо виховання дитини та проводить профілактичні заходи щодо попередження домашнього насильства. Оформлений тематичний стенд про «Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства», «Служби підтримки постраждалих осіб» та «Телефони довіри й гарячі лінії» та розроблено пам’ятки про «Види насильства».

Класними керівниками проводиться систематична роз’яснювальна робота серед батьків, у планах виховної роботи класних керівників заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень:

  • Кубай Г.В. відеолекторій «СТОП наркотики!» 8-Б клас;

- Кравчук О.І. спортивна гра «Козацькому роду нема переводу» 3-Б клас;

- Макарчук В.Й. розмова в колі «Чого мені бракує» 6-Б клас;

- Хомич Л.К. виховна година «Статеве виховання, відносини між юнаками та дівчатами» 7-А клас;

- Стібиш В.П. заняття із елементами тренінгу «Здоров`я джерело життя» 5-Б клас.

Правоосвітня та правовиховна робота у навчально-виховному комплексі здійснюється на належному рівні. Але є певні недоліки, форми і методи профілактики правопорушень, які проводяться в навчальному закладі не завжди є ефективними. Послаблений контроль за зайнятістю дітей у позаурочний час, зокрема тих, які потребують посиленої психолого-педагогічної уваги. Недостатній контроль класних керівників за навчанням та відвідуванням навчально-виховного комплексу учнями із числа соціально- незахищених. Має місце формалізм в організації виховної роботи учнівського самоврядування щодо питань профілактики правопорушень та правоосвітницької роботи.  Не систематично здійснюється індивідуальна робота з підлітками, схильними до скоєння правопорушень.

Виходячи з вищезазначеного та з метою попередження правопорушень, безпритульності, бездоглядності, наркоманії, інших негативних явищ у дитячому середовищі,

Аналіз виховної роботи в гімназії

У 2021-2022 навчальному році виховна діяльність гімназії була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»,  концепції «Нової української школи», «Конвенції про права дитини»,  інформаційними матеріалами «Про деякі питання  організації виховного процесу у 2021-2022 н.р. щодо формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, національно-патріотичного виховання, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних i психотропних речовин, запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми тощо.» (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-486).

Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є: єдність навчання, виховання та розвитку ( ст. 6 Закону України «Про освіту»). Серед основних завдань гімназії з виховного напрямку  - національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Працюючи над вирішенням виховної проблеми: «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ» в рамках реалізації завдань виховної роботи була проведена певна робота.

Особлива увага в гімназії приділялася національно-патріотичному вихованню.

Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» та  від 30 червня 2021 р. № 673 «Державну цільову соціальну програму до національно-патріотичного виховання на період до 2025 року». Керуючись ст. 26,59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді.

Протягом  2021-2022 навчального року у гімназії були проведені наступні заходи:

  • до Дня захисника України: єдина година спілкування «Слава героям України» та перегляд відеороликів до річниці утворення УПА, Дня українського козацтва та Дня захисника України;
  • 9 листопада, у День української писемності й мови було організовано участь учнів 5-9-х класів у радіодиктанті національної єдності, з метою об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова;
  • участь у огляд-конкурсі патріотичної пісні «Поліська січ», де дует учениць Кравчук Анастасії та Кравчук Зоряни вибороли І місце, керівник Деркач Т.В.;
  • Конкурс фото-челендж #Українська хустка до дня української хустки;
  • заходи до відзначення Дня Героїв Небесної Сотні;
  • заходи до відзначення Дня пам'яті Героїв Крут «На Аскольдовій могилі поховали їх…»;
  • заходи до Дня Соборості України «Суверенній Україні слава нині і повік»;
  • онлайн конкурс колядок і щедрівок серед учнів 1-9 класів;
  • відзначення річниці жертв голодомору, загальношкільна лінійка «Ти кажеш, не було голодомору» та вечір пам'яті до Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій 1932-33 рр.;
  • загальношкільна лінійка до Дня Єдності;
  • флешмоб-челендж  #Я люблю вишиванку;
  • відеолекторій доДня Примирення та Дня Перемоги у ВВвійні;
  • Активно працює волонтерський рух: акція «Милосердя» - надання допомоги по господарству дітям ВВв, інвалідам села та  самотнім людям похилого віку; акція «Захисти солдата» - плетіння захисної маскувальної сітки для бійців зони АТО; акція «Не будь байдужим!» - збір овочів, продуктів довгострокового зберігання, консервації, засобів особистої гігієни тощо.

Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності. Згідно річного плану виховної роботи на 2021-2022н.р. у гімназії проходили заходи: осіння інсталяція «Дари осені», акція «Чисті узбіччя села», до Міжнародного Дня захисту тварин конкурс малюнків «Улюблена тварина»,  акції «Годівничка для синички», «Зустріч зимуючих птахів», «Озеленення класної кімнати». Щороку вихованці гімназії приймають участь у міжнародній природознавчій грі «Геліантус».

Команда нашої гімназії «Зелений патруль» брала участь у фестивалі екологічної творчості молоді «Свіжий вітер» серед учнів закладів загальної середньої освіти та вибороли ІІ місце у номінації «Екологічна мода».

Також, класними керівниками було проведено: екскурсія до Воронківського лісництва (5-Б клас, Гусар С.О.), перегляд пізнавального мультфільму 1-4 класи: «Добре світло», челендж «Здай батарейку», уроки доброти «Пухнаста лапа», дайджест «Роздільне сміття».

Робота щодо формування ціннісного ставлення до природи проводиться на достатньому рівні. Діти проявляють високий рівень зацікавленості до отримання додаткових знань про світ природи та про природоохоронну діяльність. Враховуючи це, доречно збільшувати кількість заходів з даного напрямку та урізноманітнювати їх форми: впроваджувати екологічні проєкти, проводити більше творчих конкурсів, виставок на шкільному рівні.

 З  метою формування ціннісного ставлення до себе та до сім’ї, родини, людей проведено:

- конкурс малюнків "Права дитини-очима дітей";

- Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;

-  конкурс дитячих малюнків «Стоп – насильству!»;

- виставка плакатів до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом (28.11);

- участь в учнівській олімпіаді «Знавці Біблії», де учні зайняли призові місця: Кравчук Інна 9-А клас І-місце, Хомич Ангеліна 8-Б клас ІІ місце, Хомич Аліна 9-А клас ІІ місце, Кубай Максим 3-А ІІІ місце, Герман Рувим 6-А клас ІІІ місце.

- години спілкування на морально-етичні теми;

- тиждень протидії булінгу, в рамках якого було проведено конкурс малюнків «Не вдавай, що не бачиш» та перегляд відеороликів  «Нік Вуйчич про булінг у школі»;

 - обрання органів учнівського самоврядування у класах, впорядкування класних куточків, документації, планування виховної роботи в класах та розподіл доручень;

- спартакіада "Весела карусель"(1-4) та "Старти надій"(5-9 кл);

- З 24 листопада по 16 грудня у гімназії проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»;

- бесіди, інструктажі, виховні заходи щодо правил дорожнього руху, попередження пожеж, отруєння грибами, поводження на водоймах та у лісі тощо;

  • День спонтанного прояву доброти;
  • рейди:  «Увага! Діти на дорозі!» , «Урок», «Перерва», « Запізнення».
  • перегляд фільмів на правову тематику: «Торгівля людьми», «Правда про алкоголь», «Правда про куріння», «Безпритульні діти».

Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності з учасниками навчально-виховного процесу.

Видані накази, які стосуються питань безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму, ці питання систематично розглядалися на нарадах при директорові, педагогічних радах.

Переглянуті програми вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів, проведені первинні, цільові, позапланові  інструктажів з безпеки життєдіяльності, проведені первині інструктажі  з безпеки життєдіяльності  учнів на початку занять  в  кабінетах  інформатики, фізики, хімії, біології,  лабораторіях, майстернях, спортзалах  тощо.

Розроблений графік чергування вчителів по школі та складений план чергування класів відповідно до «Положення про черговий клас», метою якого є  підтримка дисципліни, запобігання проявів конфліктних ситуацій та запобігання травмування учнів. Розроблена «Циклограма   проведення  комплексу  бесід із попередження дитячого  травматизму класними  керівниками». 

На  період запровадження воєнного стану в Україні ( Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») у гімназії, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (олайн зустрічі, хвилинки спілкування) про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Також адміністраторами групи viber, facebok розповсюджувалися корисні поради «Дітям про вибухонебезпечні предмети»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати»; базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів у серії коміксів «Мінна безпека не без ПЕКа» в-ва «Ранок».

Проведені цільові профілактичні заходи, інструктажі напередодні літніх канікул, доведені до відома батьків у класних групах.

Гурткова робота є частиною навчального процесу. Це один із найефективніших шляхів розвитку творчо спрямованої особистості. Саме тому у гімназії приділяється велика увага позашкільній роботі, яка дедалі набирає сучасних рис та відповідає потребам суспільства у розвитку творчих здібностей дітей.

Підтвердження цього є робота гуртків «Юні інспектори руху», «Народні ремесла», «Театр ляльок», «Шаховий гурток», «Пізнай себе» та «Кулінарний гурток».  До гуртків в першу чергу були залучені діти пільгових категорій, з метою профілактики правопорушень та організації змістовного дозвілля. Журнали планування та обліку роботи гуртків знаходяться у спеціально відведеному місці і ведуться належним чином. Систематично здійснюється контроль за веденням журналів, про що свідчать записи зауважень.

Керівники гуртків застосовують різноманітні форми і методи роботи з дітьми, тим самим розвиваючи в них зацікавленість до саморозвитку та самовдосконалення. Учні із задоволенням відвідують заняття, середня наповнюваність групи на час перевірки становила 95-96%. 

Керівники гуртків займаються самоосвітою і повністю використовують свій інтелектуальний, творчий потенціал в своїй роботі. А також, гуртки сприяють забезпеченню дружніх взаємин і створенню позитивного мікроклімату як основи соціального здоров’я вихованців.

У становленні системи виховної роботи гімназії важлива роль відводиться методичній роботі, у якій вагому роль відіграє методичне об’єднання класних керівників, робота якого спрямована на особистісно-орієнтований підхід у виховному процесі, розвиток творчих здібностей учнів, підготовку їх до життя і праці.

За 2021-2022 навчальний рік було проведено 4 засідань мо, на яких було розглянуто питання виховної роботи у класах, опрацьовані нормативні документи з виховної роботи, проводилося анкетування класних керівників з метою з’ясування труднощів у роботі. Розглядались педагогічні ідеї щодо підвищення позитивної мотивації учнів до навчальної діяльності та профілактики безпричинних пропусків уроків, проводилася робота щодо формування виховних систем класів і їх оформлення, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

 Аналізуючи роботу методичного об'єднання класних керівників, слід зазначити, що ефективність виховної роботи цілком залежить від рівня налагодженої співпраці педагогічного й батьківського колективів. Класні керівники спланували заходи із залученням батьків до активного шкільного життя.  

Виховний процес здійснювали 10 класних керівників старшої школи та 8 класних керівників молодшої школи, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, заступник директора з виховної роботи.

Головне завдання в роботі класного керівника – створення умов для розвитку особистості учня. І досягається це організацією та проведенням виховної роботи з класним колективом та діяльністю в соціумі. Сюди входять: а) гурткова робота та робота за інтересами; б) вивчення умов життя учнів, відвідування вдома, визначення кола спілкування учня в школі та поза нею; в) взаємини з батьками; г) проведення виховних бесід, класних годин, екскурсій. Слід відмітити гарні результати виховної роботи з учнівським колективом слідуючих класних керівників Гусар С.О. (5-Б клас), Деркач С.В. (5-А клас), Кубай Г.В. (9-Б клас), Деркач В.І. (9-А клас), Макарчук В.Й. (7-Б клас), Чугай А.І. (7-А клас), Кравчук О.І.(4-Б клас), Кубай С.А. (3-Б клас), Стібиш В.П. (6-Б клас).

Проаналізувавши роботу методичного об’єднання класних керівників, можна зробити висновок про те, що класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проєктів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі.

Основою формування учнівського колективу є наявність такої діяльності як учнівське самоврядування.  Члени учнівського самоврядування традиційно беруть активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок: Свято першого дзвоника, концерт до дня вчителя, свято Миколая,    новорічні ранки для учнів 1-4 класів,  брали участь в акціях «Монетки дітям», «Валентинівська пошта» тощо.

Для того, щоб залучити молодші класи до активного життя в школі членами учнівського самоврядування були організовані динамічні перерви, тематичні виховні години, агітаційні хвилинки та години спілкування.

Щовівторка проводяться збори класних лідерів для обговорення планів роботи. У 2021-2022 навчальному році робота шкільного самоврядування була спрямована на розвиток особистості учня, його лідерських якостей, виявлення найкращих рис, об’єднання у творчі колективи.

Протягом навчального року комісією прес-центру випускало шкільну газету «Дзвін» із різноманітними рубриками:  «Як не потрапити в рабство»; «Ми не забудемо тебе солдате»; «Скажи насильству – НІ!»; «До нас іде Святий Миколай!»; «Я не для продажу».

Протягом року учнівське самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій:

  • акція «Милосердя» - надання допомоги по господарству дітям ВВв, інвалідам села та  самотнім людям похилого віку;
  • акція «Монетки дітям»;
  • плетяння маскувальної сітки;
  • акція «Захисти солдата» - плетіння захисної маскувальної сітки для бійців зони АТО;
  • акція «Хай серце не втрачає доброти» - збір одягу, засобів особистої гігєни;
  •  акція «Не будь байдужим!» - збір овочів, продуктів довгострокового зберігання, консервації, засобів особистої гігієни тощо.

 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.